Highly commended - Real Estate Agency Turkey - IDEAL Real Estate Services Free Inspection Tour - IDEAL Real Estate Services
×

2017 YILINDA YENİ İSTANBUL HAVAALANI AÇILACAK-TÜRK HAVA YOLLARI MÜDÜRLÜĞÜ

2017 YILINDA YENİ İSTANBUL HAVAALANI AÇILACAK-TÜRK HAVA YOLLARI MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul merkeze 35 km mesafede Karadenize yakın 7,650 hektar alanda yer alacak, hava sahası Atatürk Havalimanı yerine geçip hava trafiğinin devamı ve hızlı büyümesi için ve Türk Hava Yolları merkezi operasyonlarını desteklemek için gerekli kapasiteyi sağlayacak.
Türk Hava Yolları müdürü ve CEO'su Temil Kotil, sözde finansman suçlamalarına rağmen, büyük inşaat programını piyasaya sürme ve gerçekleşmesini sağlamak için artık hiçbir şüphe kalmamıştır.


'Son 10 yılda Türkiyede 25 yeni havaalanı açılmıştır, bazıları bir yılda inşa edilmiştir.Türkiye'de inşa etme konusunda en iyisiyiz,' dedi.
'Atatürk çok iyi bir havalimanı fakat dünyaca yaygınlaştığı için ve gelecekte daha çok kapasiteye ulaşabilmek için yeni bir havaalanı, Türk Hava Yolları ve İstanbul için çok iyi olacak.


Türkiye hükümeti 25 işletme kiralaması için İGA Havalimanı İşletmeciliği ortaklığından sonra 22,2€ artı KDV ödemek için imtiyaz verildi.
İstanbul'un dünyaya açılan yeni yüzü için 'seçkinlik, estetik özellikleri ve kolay ve kullanıcı dostu biz düzen sunulacağını vaat ediliyor.'
Dünyanın en yeni mega-merkezlerinden biri olacak yeni havaalanı, Grimshaw İngiltere Merkezi Arup ve İskandinav Mimarlık Ofisi ile işbirliği içinde bir milyon metr karelik bir terminal yapılacağı belirtildi.


IGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. Yapı-İşlet-Devret (YİD) Projesinde %20 hisseye sahip Cengiz,Mapa,Limak,Kolin ve Kalyon Türk şirketleri içermektedir.
Büyük proje üzerinde çalışan Haptik Mimarlar ve yerel Türk ortakları, GMW Mimarlık ve Tekeli Sisa bulunmaktadır.

Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Satılık emlaklar, yatırım fırsatları, hizmetlerimiz hakkında bilmek istedikleriniz veya daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın.

Türkiye Emlak Turu

Türkiye Emlak Turu

Türkiye'den ev almak isteyen müşterilerimize özel, isteğe bağlı emlak turları hakkında ayrıntılı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

 

Alanya Haritası

Alanya Haritası

İnteraktiv Alanya Haritası'ndan faydalanarak hem Alanya hakkında bilgi edinebilir hem de IDEAL'in Alanya bürosunu görebilirsiniz.