Luxury Brand New Project For Sale Apartment Oba Colosseum.100s of properties and projects for sale in Alanya by IDEAL Real Estate
Why Oba properties are popular for home buyers and investors?
Luxury Brand New Project for Sale Apartment Oba, District Oba is a popular place for foreign investors and home buyers who want to live comfortably and peacefully. Oba neighborhood has sandy and beautiful coastlines with stunning beaches, cozy cafes, and restaurants. There are equipped areas for walking, cycling, and resting with family and friends. Even though the Oba neighborhood is right next to the city center of Alanya, it has all the amenities that are needed for a comfortable living and vacations. There are a lot of shopping centers such as Alanyum, Koctas, Tahtakale, METRO, Carrefour, and Migros; a large variety of restaurants and cafes, and fruit and vegetable markets. Most private schools and kindergartens are located in the Oba district, Aladdin Keykubat State Hospital, and many leisure centers.
The COLOSSEUM is an exquisite luxury project in Alanya that meets greenery and comfort.
The Project is distinguished by iconic architecture and the comfort of a five-star hotel.
With solar energy panels on roofs, we aim for a carbon-free future for everyone.
All indoor infrastructure is located under A and B Block
The Colosseum consists of 4 blocks of 96 apartments of various layouts. The leading architectural bureau of Alanya developed the modern design of the project.
You can choose from the following:
Infrastructure of Luxury Brand New project for sale apartment in Oba:
1-PAYMENT PLAN
2-Payment Plan
3-Payment Plan
4-Payment Plan
*Payment plan is available until 31/12/2023
Start of construction: September 2023
End of construction: April 2025
For more information about Luxury Brand New Project for sale Apartment Oba, Alanya and the other properties for sale in Oba, Alanya, contact us by Viber-Telegram-Whatsapp on +90 506 658 90 90 or mail to info@idealandpartners.com
Our agents will contact you as soon as possible
Kontaktujte nás pre viac informácií.
| Názov nehnuteľnosti | Luxury Brand New Project For Sale Apartment Oba Colosseum RS |
| Typ nehnuteľnosti | Apartmany/byty |
| Stav | Novostavba |
| Dátum dokončenia | 2025 October |
| Krajina | Turecko |
| Mesto | Alanya |
| Oblasť | oba |
| Vzdialenosť od pláže | 2500 m |
| Vzdialenosť od mesta | 3000 m |
| Vzdialenosť od letiska | 45/125 km |
| Nákupné možnosti | 500 m |
| Golfové ihrisko | 100 km |
| Pôdorysy | 1+1, 2+1, 3+1 |
| Rozloha od (m²) | 66 m² |
| Rozloha do (m²) | 188 m² |
| Cena, od | €169.000 |
| Cena, do | €575.000 |
Chceli by ste vedieť viac o našich službách, máte otázky ohľadne kúpy nehnuteľnosti alebo investície v Turecku - radi vám pomôžeme.
Možnosť získať potrebné informácie a vidieť na vlastné oči nehnuteľnosti zo širokej ponuky, ktorú reprezentujeme.
Tu si môžete pozrieť mapu mesta Alanya, získať o ňom lepšiu predstavu a vidieť, kde je sídlo našej kancelárie.