Villa for sale Tepe Alanya.100s of real estate for sale in Alanya. To buy in Alanya, check out the IDEAL choices first.
Villa for sale Tepe Alanya
Seaview villa for sale in Alanya in the Tepe area is for sale now by IDEAL and Partners. The Tepe region of Alanya is one of the most preferred places for those who want to live in a villa in Alanya. Tepe is located in Alanya, on the foothills of the Taurus Mountains overlooking the sea. Seaview villa in the Alanya Tepe is pretty close to the sea. The lights of the city from the Villa fascinate people in the evening. If you want to live in a house with a sea view in Alanya center, Tepe Villa is a very suitable place because you can join all the activities in the center of Alanya as soon as possible. Overall, the Tepe area offers a combination of natural beauty, affordability, and amenities, making it an attractive location for foreigners looking to buy a villa in Turkey
Features of Tepe Villa:
For more information about the villa for sale in Tepe for sale and other villas for sale in Alanya, contact us at Whatsapp by phone at +90 506 658 90 90 or send a message to info@idealandpartners.com
Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın.
| Portföy ismi | Villa for sale Tepe Alanya RSB |
| Emlak Tipi | Müstakil Villa/Ev |
| Durum | İkinciel Konut |
| Ülke | Türkiye |
| Şehir | Alanya |
| Distance to Beach | 3500 m |
| Distance to City | 2500 m |
| Distance to Airport | 45/125 km |
| Distance to Shopping | 1000 m |
| Distance to Golf | 100 km |
| Planlar | 3+1 |
| Büyüklük (m²) | 180 m² |
| Arsa | 220 m² |
| Fiyat | €208.000 |
Satılık emlaklar, yatırım fırsatları, hizmetlerimiz hakkında bilmek istedikleriniz veya daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın.
Türkiye'den ev almak isteyen müşterilerimize özel, isteğe bağlı emlak turları hakkında ayrıntılı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.
İnteraktiv Alanya Haritası'ndan faydalanarak hem Alanya hakkında bilgi edinebilir hem de IDEAL'in Alanya bürosunu görebilirsiniz.