Spacious apartments for living in Mahmutlar 3 + 1 and 4 + 1 with a separate kitchen in a complex with all infrastructure
SONAS STAR complex is located in the Mahmutlar district on Ataturk street and only 600m from the sea.
With first-class building quality, modern design and professional management. Only certified materials that meet international quality standards are used in the construction of the complex.
The residence consists of two 12 floors and 2 blocks A and B, where 3 + 1 and 4 + 1 apartments on each floor are presented.
The complex has a fenced protected area,
garden with flowers, palm trees and ornamental plants
Care of the territory of the complex will be carried out by the house manager.
GENERAL CHARACTERISTIC OF THE COMPLEX
• Open pool
• Children's swimming pool
• Waterslides
• Indoor pool
• Arbor for rest
• Parking
• Central satellite system
• Generator
• Security camcorders
• Garden
• Automatic gates at the entrance
• Cipher lock at the entrance
• Video intercom
• Gym
• Sauna
• Turkish sauna
• Playground
• The Internet
TECHNICAL SPECIFICATIONS OF APARTMENTS
• Steel entrance doors
• Lacquered MDF interior doors
• Ceramic flooring of the highest class in the hallway and in the kitchen
• Wardrobe in the hallway
• Lacquered fitted kitchen
• Granite countertops in the kitchen
• Built-in lacquered furniture in the bathroom
• Top-class ceramic tiles in the bathroom
• Shower
• Laminate in the living room and bedroom
• Walls painted with the highest quality Filli paint
• Spotlights and dimmers in the living room, bedroom and hallway
• In other rooms - plasterboard ceiling decoration
• PVC plastic windows
• Shutters on the windows
• Ceramic floor on the balcony
• Glass balcony railing and aluminum railing
For more information about the sales of SONAS STAR apartments in Mahmutlar in Alanya and other apartments with sea views in Mahmutlar, do not hesitate to contact us. Our agents will contact you within 24 hours.
Voor meer informatie en vragen kunt u vrijblijvend contact met ons opnemen.
| Aanbod naam | Sonas Star JO |
| Aanbod type | Appartementen en Penthouses |
| Status | Instapklaar |
| Bouwjaar | 2018 |
| Land | Turkije |
| Stad | Alanya |
| Streek | Alanya Mahmutlar |
| Distance to Beach | 600 m |
| Distance to City | 200 m |
| Distance to Airport | 35/135 km |
| Distance to Shopping | 200 m |
| Distance to Golf | 100 km |
| Plattegronden | 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 |
| Afmeting vanaf (m²) | 165 m² |
| Afmeting tot (m²) | 310 m² |
| Bouwgrond | 14500 m² |
| Prijs vanaf | €116.000 |
| Prijs tot | €214.000 |
Hoe kunt U ons bereiken
Hoe kunt u een vriend aanbevelen?
Vul het contactformulier en klik op "verzenden". Uw aanvraag wordt snel behandeld worden - over het algemeen op dezelfde werkdag.
IDEAL Real Estate Services raadt u aan om zelf te komen zien wat voor een fantastisch land Turkije is en wat het land u te bieden heeft ...
Hier kunt kijken Alanya Live Camera's. Uitzenden door de gemeente Alanya uit 4 verschillende punten van Alanya centrum.
Gedetailleerde weergave op straat van Alanya en ons hoofdkantoor locatie in Alanya Stad; Atatürk Blv. 81...