1 bedroom Apartment For Sale Orion City Avsallar.100s of properties and projects for sale in Alanya by IDEAL Real Estate
Why Avsallar properties are popular for home buyers and investors?
Avsallar is a district of Alanya which is situated on the west side of Alanya. It is on the way to Antalya airport and approximately 20 km to Alanya city center. Avsallar is one of the most popular areas of Alanya and a lot of foreigners prefer to buy property there. The beaches are really fantastic, and the famous Incekum (meaning “fine sand”) is located in Avsallar. Incekum is a beach that attracts attention due to its fine yellow sand and late-deepening sea. There is a fruit and vegetable market every Wednesday at the Avsallar city center.
The city center is so nice and cozy that you do not need to go to Alanya city center for shopping. There are several restaurants and amenities close to apartments in Avsallar. Properties are between the sea and the forest in Avsallar so the geographical situation is great. There are fantastic walking paths in the forest. Properties are mostly in complexes that are secure and safe. Avsallar is also a perfect place for investment you may buy a property at affordable prices and after that, you can rent it out when you are abroad or live yourself.
Infrastructure of 1 Bedroom Apartment For Sale Orion City Avsallar:
For more information about 1 bedroom apartment for sale orion city in Avsallar, Alanya and the other properties for sale in Avsallar, Alanya, contact us by Viber-Telegram-Whatsapp on +90 506 658 90 90 or mail to info@idealandpartners.com
Our agents will contact you as soon as possible
Kontaktujte nás pre viac informácií.
| Názov nehnuteľnosti | 1 bedroom Apartment For Sale Orion City Avsallar RSB |
| Typ nehnuteľnosti | Byt |
| Stav | Optovn predaj |
| Rok výstavby | 2013 |
| Krajina | Turecko |
| Mesto | Alanya |
| Oblasť | Avsallar |
| Vzdialenosť od pláže | 250 m |
| Vzdialenosť od mesta | 250 m |
| Vzdialenosť od letiska | 45/125 km |
| Nákupné možnosti | 50 m |
| Golfové ihrisko | 100 km |
| Pôdorysy | 1+1 |
| Rozloha (m²) | 65 m² |
| Cena | €1 |
Chceli by ste vedieť viac o našich službách, máte otázky ohľadne kúpy nehnuteľnosti alebo investície v Turecku - radi vám pomôžeme.
Možnosť získať potrebné informácie a vidieť na vlastné oči nehnuteľnosti zo širokej ponuky, ktorú reprezentujeme.
Tu si môžete pozrieť mapu mesta Alanya, získať o ňom lepšiu predstavu a vidieť, kde je sídlo našej kancelárie.