Highly commended - Real Estate Agency Turkey - IDEAL Real Estate Services Free Inspection Tour - IDEAL Real Estate Services
×

Gayrimenkulde Mesleki Yeterlilik Belgesi

Gayrimenkulde Mesleki Yeterlilik Belgesi

 Gayrimenkulde Mesleki Yeterlilik Belgesi

 Eğitim ve sınav programının, Bursa'dan Özgür Belgelendirme firması ile TTPP tarafından yapılması kararlaştırıldı.

TTPP üyelerine, inceleme şekli ve sertifikalandırma gerekliliği hakkında bilgi verildi. İki gün sonra TTPP üyelerine, 3 yazılı sınav ve bir performans incelemesi yapıldı. Sınavlardan sonra TTPP üyeleri Türkiye'de Emlakta Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Diğer yandan eğitimler ve Mesleki Yeterlilik Belgesi programları Mayıs ayı sonuna kadar devam ediyor. Sertifikalarını tamamlamayan diğer üyeler, 30 Mayıs'ta Mahmutlar Alanya'daki Lumos Resort Otel'de saat 14: 00'da eğitim toplantısı yapacaklardır. TTPP üyeleri 31 Mayıs'ta yapılacak sınavları Alanya'da AHEP'te (Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi) yapacak.

MYB Tarihi - Mesleki Yeterlilik Belgesi

Türkiye'de Haziran 2018'de yayınlanan yeni emlak yasasına göre, Türkiye'de herhangi bir kişi veya şirket Mesleki Yeterlilik Belgesi olmadan emlak işlerini yapamaz. Emlakçılar 4. seviye sahip olmalı ve emlak komisyoncuları 2019 sonuna kadar 5. seviye Mesleki Yeterlilik Belgesi'ne sahip olmalıdır.

Türkiye'de mülk satın alırken veya mülk kiralarken lütfen emlakçılarınızdan Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olup olmadigını sorun . Sertifikaları yoksa yasadışı çalışıyorlardır.

Turkiye'de emlak sektöründe güvenli bir sekilde iş yapmak istiyorsanız, lütfen sertifikalı yasal şirketlerle çalışın. Restorandaki garsonlar, otel resepsiyonistleri, taksi şoförleri, sokak satış personelleri ile çalışmayın. Muhtemelen hiçbir zaman haklarınızı alamayabilir veya anlaşmazlık durumunda hiçbir zaman cevap bulamayabilirsiniz.

Türkye'de haklı ve yasal çalışmalar yapmak için gayrimenkul firmalarının TTPP (Türkiye Emlak Uzmanları) üyelerini tercih edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Satılık emlaklar, yatırım fırsatları, hizmetlerimiz hakkında bilmek istedikleriniz veya daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın.

Türkiye Emlak Turu

Türkiye Emlak Turu

Türkiye'den ev almak isteyen müşterilerimize özel, isteğe bağlı emlak turları hakkında ayrıntılı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

 

Alanya Haritası

Alanya Haritası

İnteraktiv Alanya Haritası'ndan faydalanarak hem Alanya hakkında bilgi edinebilir hem de IDEAL'in Alanya bürosunu görebilirsiniz.